
A könyv kezdő és középhaladó szinten tanítja a japán nyelvet. Összesen 24 leckéből áll, minden lecke egy-egy témát dolgoz fel, úgymint iskola, vásárlás, levélírás, kórház, egyetemi élet stb. Az egyes leckék felépítése a következő:
- Japánnal kapcsolatos kvízkérdés
- párbeszédek, szövegek
-feladatok
- "önálló munka" , pl utánanézni a japán ünnepeknek
- Japánban élt magyarok, vagy Magyarországon élt japánok beszámolói, tapasztalatai
Minden negyedik lecke után a japán kultúrát bemutató oldalpár található. Öt témával foglalkozik, ezek sorrendben a következők:
-Földrajz és éghajlat
-A japán nyelv és írás története
-Vallás
-Fesztiválok, ünnepek
-Iskola
A nyelvtani magyarázatok a könyv vége felé kaptak helyet, összesen 37 oldalon. Ezt követi egy 9 oldalas függelék, amik a számokat, rokonsági elnevezéseket, az igeragozási táblázatot stb tartalmazzák. Az egyes leckékhez tartozó szavak és a két CD egy külön füzetben találhatóak.
A könyv az első két leckében latin betűs átírást is használ, ami a hepburn rendszeren alapul. A hosszú magánhangzókat a betű fölé tett vízszintes vonallal jelölik (āīūēō).
A magyaros átírással csak a könyv elején, a hepburn magyarázataként lehet találkozni...
Ami a kandzsikat illeti, összesen 154 fordul elő, az 5.-16. leckéknél furiganával, de a 17. lecke után az első ötven kandzsi furiganátlan.
A könyvben rengeteg színes ábra, fénykép található, amik között találni japán hirdetéseket, bankjegyeket, japán diákigazolványt is, de a japán nyelvről és írásról szóló részben régi japán kéziratok és nyomtatott könyvek 1-1 oldala is látható (法華義疏・八つの夜・節用集・伊勢物語).
(a fényképek elkészítésében e blog írója is részt vett :) )